Současnost hradu

 

Jedinečné propojení historie se současností je nedílnou součástí atmosféry hradu Křivoklát. Při vstupu na I. nádvoří na vás dýchne nejen krása starobylých budov, ale také skutečnost, že jste vstoupili do prostoru, kde se stále žije a pracuje. Naleznete tady obchůdky nabízející různé zboží, které vám udělá radost a může být i originálním dárkem pro vaše nejbližší. Vyhledávanou aktivitou je zážitková hra Kelleyho žalář v temných a tajemných prostorách věže Huderky.

Turistická sezóna přináší mnoho zajímavých akcí, každá z nich je svým způsobem jedinečná a vždy se těší velkému zájmu. Pravidelně se konají Knížecí Velikonoce, Malé hradní slavnosti, Hradozámecká noc, Křivoklání a Královský Advent. Letní měsíce s sebou přinášejí noční prohlídky, koncerty a víkendové programy. Na výlet láká i okolí hradu, kde můžete poznávat turistické stezky s krásnými vyhlídkami a pamětihodnostmi.

Hradní atmosféru máte možnost okusit i v noci, a to díky ubytování na hradě. K dispozici je Četnická stanice hned na příjezdové cestě nebo přímo na I. nádvoří apartmán Magistra Kelleyho a tzv. Liščí bašta. Vychutnat si skleničku při západu slunce na liduprázdném nádvoří nebo posnídat při pohledu na hradní paláce je bezesporu nevšedním zážitkem!

 

Hrad Křivoklát i jeho okolí na vás zapůsobí v každém ročním období!!!
   

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.